szalunki przy budowie domu

Jakie szalunki wybrać do budowy domu jednorodzinnego?

Dobór odpowiednich materiałów, a także technik wykończeniowych ma duży wpływ nie tylko na całkowity koszt inwestycji budowlanej, ale również na trwałość obiektu, a przede wszystkim szybkość jego wykonania. Z tego powodu, zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i wielorodzinnym od lat wykorzystywane są szalunki, które pozwalają wykonać niektóre elementy budynku w stosunkowo krótkim czasie. Jakie jednak szalunki wybrać do budowy domu jednorodzinnego? Podpowiadamy.

Jakie rodzaje szalunków wykorzystuje się przy budowie domów jednorodzinnych?

Wybór szalunków do budowy domu jednorodzinnego warto powierzyć fachowcom, którzy zajmują się wznoszeniem takiego obiektu. Jeżeli jednak zdecydowaliśmy się na to, by samodzielnie, na przykład metodą gospodarczą wybudować swój dom i chcemy ułatwić sobie pracę, powinniśmy wcześniej poznać dostępne na rynku rodzaje szalunków budowlanych. Bez wątpienia najczęściej stosowane podczas budowy domu konstrukcje to szalunki ścienne. Nietrudno się domyślić, że służą one do wznoszenia ścian. Obecnie występują w dwóch wersjach – do montażu ręcznego, a także przy pomocy dźwigu. W przypadku budowy domu najczęściej wykorzystuje się te pierwsze.

Podczas wnoszenia obiektów jednorodzinnych można wykorzystać również szalunki fundamentowe. Tego typu konstrukcje również nie wymagają montażu przy pomocy żurawia. Dlatego chętnie wykorzystywane są do budowy niewielkich budynków. Podczas budowy domu jednorodzinnego możemy wykorzystać również szalunki stropowe, a także słupowe.

Zobacz także: https://clickdesign.pl/szalunki-przy-budowie-domow-co-warto-wiedziec/

Na co zwrócić uwagę wybierając szalunki do budowy domu jednorodzinnego?

Dobór szalunków do budowy domu jednorodzinnego, nawet w przypadku, kiedy wznosimy taki obiekt systemem gospodarczym, powinien być uzgodniony z kierownikiem budowy. W przypadku, kiedy budujemy swój własny dom i nie jesteśmy właścicielami firmy remontowo-budowlanej, wówczas najlepiej wynająć takie elementy. Usługa ta dostępna jest na przykład na https://szalbud.pl/. Tworzenie szalowania z desek zajmuje sporo czasu i wymaga dużej precyzji. Dlatego znacznie lepiej postawić na gotowe, modułowe systemy wykonane ze stali ocynkowanej. Są one wielokrotnego użytku, dlatego też wiele firm oferuje możliwość ich wypożyczenia. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrany szalunek nie tylko skraca czas wykonywania poszczególnych elementów obiektu, ale również gwarantuje precyzję i estetykę.

Szalunki mogą być bardzo pomocne przy budowie domu jednorodzinnego. Ich dobór powinien być uzależniony od wymagań stawianego obiektu. Dlatego wybór takich elementów najlepiej powierzyć specjalistom, a więc inżynierowi lub kierownikowi budowy.

Leave a Comment