dom

Małe, funkcjonalne i na każdą kieszeń

O czym tu mowa? O czymś co jest marzeniem wielu ludzi. O domie jednorodzinnym. Prawie każdemu z nas marzy się własny dom jednorodzinny z przestronnym ogródkiem.

Taki dom da nam poczucie satysfakcji oraz bezpieczeństwa. Jest to także czysta przyjemność z samego przebywania w nim. Za ścianą nie ma sąsiadów oraz nie jesteśmy uzależnienie od zarządcy budynku. Budowa domu jednorodzinnego to duże przedsięwzięcie, które składa się z dużej ilości kroków.

Każdy z nich pochłania duże ilości czasu, a przede wszystkim pieniędzy

Dlatego wiele osób stara się wybudować dom za jak najmniejsze pieniądze. Logiczne jest to, że czym mniejszy dom, tym jest on tańszy, a więc jeśli chcemy zaoszczędzić to z pewnością powinniśmy się zdecydować na mały, parterowy obiekt. Najlepiej żeby posiadał użytkowe poddasze, które może służyć w sytuacjach awaryjnych (np. przyjazd rodziny w odwiedziny). Ważna kwestia to działka budowlana. Najtańsze są małe, kwadratowe działki. Dom parterowy z poddaszem można w prosty sposób rozbudować. Nigdy nie wiadomo, co nas spotka w życiu. Być może będziemy mieli potrzebę powiększenia domu i dodatkowo będziemy posiadać na to środki? Małe, tanie i funkcjonalne domu nie powinny posiadać piwnicy, ponieważ jej budowa generuje spore koszty, a piwnica wcale nie jest niezbędna. W prosty sposób można się zorientować, że budowa takiego domu to nie muszą być większe koszty m2 niż w przypadku kupna mieszkania na nowym osiedlu mieszkalnym.

Leave a Comment