kupno domu

W mieście czy na wsi?

Jeśli już zdecydujemy się na wybudowanie lub kupno domu to jedną z podstawowych rzeczy, którymi będziemy musieli się zająć to podjęcie decyzji o podstawowej lokalizacji tego domu.

Generalnie mamy dwa wyjścia. Możemy zdecydować się na dom bliski centrum miasta lub znacznie od niego oddalony. Obydwie opcje posiadają szereg zalet i wad i wszystko zależy od naszych preferencji i upodobań. Bliskość centrum miasta to korzyści związane z bliskością do szczególnych, użytecznych dla nas miejsc. My będziemy mieli blisko do pracy, a nasze pociechy do szkoły. Z drugiej strony to niedogodności związane z hałasem, miejskim zgiełkiem, większym niebezpieczeństwem. Nie jest tajemnica, że centra miast są znacznie bardziej zanieczyszczone i niesprzyjające naszemu zdrowiu.

Miejski hałas może powodować dyskomfort

Natomiast życie na wsi to przede wszystkim cisza i spokój. Niektórzy o tym marzą. To jednak może znacznie podnieść koszty naszego dojazdu do pracy. Instytucje użyteczności publicznej będą oddalone. Dojazd będzie nie dość, że kosztowny to jeszcze czasochłonny. Być może warto znaleźć złoty środek i zdecydować się na coś pośredniego. Coraz bardziej popularne są tereny zamieszkałe na obrzeżach miasta. Oddalone od centrum stosunkowo niewiele, a posiadające większą ilość ciszy i spokoju. To może być jednak złudne, ponieważ za naszym domem może pojawić się kilka kolejnych, a nawet osiedle i hipermarkety.

Leave a Comment