sprzedaz domu

Agencja nieruchomości – o czym należy pamiętać przed podpisaniem umowy?

Obecnie bardzo wiele osób korzysta z usług pośredników w przypadku transakcji związanych z wynajmem i sprzedażą nieruchomości. Usługi te są wygodne i niosą ze sobą wiele korzyści, ale trzeba zadbać o to, by przed rozpoczęciem współpracy podpisać odpowiednią umowę.

Agent nieruchomości – umowa z pośrednikiem

Współpraca z agentem nieruchomości wymaga podpisania umowy. Te mogą być różne – najprawdopodobniej każda agencja nieruchomości w Katowicach zaproponuje klientowi nieco inną umowę. Niezależnie od brzmienia i rodzaju trzeba podpisać taki dokument, żeby współpraca zyskała podstawę prawną.

Chociaż w dzisiejszych czasach wszelkie przejawy nieuczciwości mogą być dużo łatwiej wykrywane i tępione, umowa jest absolutnie niezbędna. Dzięki temu można spisać wszystkie warunki współpracy i przestrzegać ich – wiąże to obie strony. Agencja czy też biuro nieruchomości w Katowicach chętnie nawiąże współpracę na tych zasadach.

Dom na sprzedaż a umowa z pośrednikiem

Przygotowując się do jakiejkolwiek transakcji, czy też poszukując mieszkania na sprzedaż w Katowicach za pośrednictwem agencji w ogromnej większości przypadków spisuje się umowę. Agencje nierzadko mają wsparcie prawników, sporządzają więc umowy korzystne z ich strony. Klient powinien dobrze przeczytać całość dokumentu.

Agencje często stawiają na umowy wyłączne (zamknięte), z kolei klienci zdają bardziej doceniać otwarte. Oba rodzaje niosą ze sobą pewne konsekwencje i należy dobrze rozważyć, który z typów okaże się bardziej opłacalny w danym przypadku. Sprzedaż nieruchomości w Katowicach bez umowy jest ryzykowna i nie warto z tego rezygnować.

Mieszkania na sprzedaż – umowa z agencją

Umowę z agencją należy podpisać w formie pisemnej lub elektronicznej. W tym drugim rodzaju ważne jest uzupełnienie jej podpisem elektronicznym. Najprawdopodobniej odwołanie do umowy nie będzie w ogóle potrzebne – agent nieruchomości w Katowicach oraz klient mogą okazać się bardzo uczciwi.

Podsumowując, podpisanie umowy z pośrednikiem jest opcjonalne, ale zalecane. Warto postarać się o taki dokument dla własnego bezpieczeństwa.

Leave a Comment